"PORZĄDKI MIŁOŚCI"
Warsztaty ustawień systemowych dla osób żyjących w związkach patchworkowych.


Ustawienia systemowe o odnajdywaniu swojego miejsca w hierarchii rodziny patchworkowej.

KRAKÓW 16-17.09

Żyjemy w czasach, w których mało kto jest całe życie w jednym związku. Wielu ludzi się rozwodzi i zakłada kolejną rodzinę. Coraz więcej mamy rodzin, tzw. patchworkowych. Rodzin z "drugich miłości". Rodzin w których nic nie jest tak samo, jak w rodzinach pierwotnych (biologicznych). 

Rodzin które chcą dobrze, kochają się, jednak rzeczywistość porozwodowa, konflikty z ex partnerami czy pasierbami doprowadzają nas pod mur. Pod mur którego nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Na pierwszy rzut oka błahe sytuacje (które w rodzinach biologicznych nie były by problemem) - tu w patchworkach urastają do rangi "być albo nie być". 

Raz już pakowaliśmy walizki i wiemy, że odejść w każdej chwili znów będziemy potrafili, ale nie chcemy tego. Chcemy by wreszcie wyszło słońce, chcemy tworzyć bezpieczną, stabilną i kochającą się rodzinę.

A co jeśli rozwiązaniem nie jest przeskakiwanie muru tylko przyjrzenie się poszczególnym cegłom z których się składa i rozebranie go element po elemencie? 

Wiemy, że w patchworku pojawia się wiele wyzwań - jego dzieci, moje dzieci, wspólne dzieci, jego ex, mój ex, itp. Pojawiają się silne emocje jak poczucie krzywdy, zazdrości, bezsilności, złości, ale też miłość.  Chcemy tym razem by się udało , a jednak nieustannie coś nas blokuje, coś w naszym życiu się powtarza, coś nie pozwala osiągnąć szczęścia rodzinnego.


Sprawdź co cię blokuje i bądź z nami. 

 


O CZYM :


       jak znaleźć swoje miejsce w patchworkowej układance 

       jak żyć w kolejnym związku i w nim wzrastać

       o hierarchii i porządkach miłości w związkach patchworkowych : pierwszeństwo związku aktualnego nad przeszłym, pierwszeństwo dzieci z pierwszego związku nad obecnym partnerem, równowaga w braniu i dawaniu.

       o "uszanowaniu" wszystkich członków rodziny patchworkowej

       o konflikcie i jego zakończeniu pomiędzy byłymi partnerami

       o samotności, zazdrości i żalu w związkach patchworkowych

       o spełnieniu , o DOBRYM byciu razem

       o błąkaniu się pomiędzy przeszłością , a teraźniejszością - czemu to służy i kiedy się kończy

       o tym jak otworzyć się na "NOWE" i tworzyć zdrową rodzinę patchworkowąDLA KOGO?       Dla osób , które pragną dobrego związku

       Dla osób, które próbują zbudować stałą i harmonijną relację , a wciąż coś stoi na przeszkodzie

       Dla osób, które czują , że w związku czegoś ważnego im brakuje

       Dla par i osób w kryzysie lub "walczących"

       Dla osób na "rozdrożu" pomiędzy decyzją o zakończeniu relacji , a pozostaniu w niej

       Dla tych którzy nie radzą sobie w roli macochy, ojczyma, rozwódki czy rozwodnika

       Dla tych którzy mimo, że weszli świadomie w związek z osobą z dzieckiem - nie potrafią zaakceptować tej sytuacji

       Dla tych którzy mimo trwającego już od lat związku wciąż nie czują, że tworzą rodzinę i czują się "jak piąte koło u wozu"


 Jeżeli chcesz coś zmienić, przyjrzeć się czemuś, doświadczyć i nauczyć się czegoś nowego o sobie lub o swoim związku – zapraszamy!

Przyjdź po niezwykle transformujące doświadczenie!


 O metodzie:


Ustawienia systemowe to niezwykle silna i skuteczna metoda pozwalającą na dotarcie do głębokich przyczyn tego, co nas nurtuje. Obojętnie czy wykonujemy własne ustawienie, czy uczestniczymy jedynie jako reprezentanci w ustawieniach innych osób, stają się one inspirującym doświadczeniem zarówno rozwojowym jak i terapeutycznym, umożliwiającym dokonanie istotnych zmian.


Metoda ta – najkrócej – polega na „ustawieniu” swojej relacji czy rodziny. Osoby z grupy wcielają się w poszczególnych jej członków – reprezentując ich. Wykorzystuje się tu fascynujące zjawisko tzw. „wiedzącego pola” – obcy człowiek postawiony symbolicznie na miejscu kogoś z rodziny klienta, ma takie same odczucia, jak realna osoba. Bert Hellinger, jej twórca, odkrył dzięki niej zasady, jakie zachodzą w systemach rodzinnych i wpływ tych systemów na kolejne pokolenia ich członków. Odkrył również, jak uporządkowywać pogmatwane i zerwane więzi, tak by swą rodzinę i związki doświadczać jako coś, co nas wspiera i z czego czerpiemy siłę.


Podczas warsztatu będziemy intensywnie pracować, efektem tej pracy zawsze są głębokie zmiany u każdego uczestnika, zarówno w obszarze myślenia, postrzegania jak i odczuwania.
Ustawienia systemowe stwarzają okazję do wspomagania procesu terapeutycznego osób, które są we własnej psychoterapii i to niezależnie od tego, w jakiej konwencji jest prowadzona. Najważniejszym elementem metody Berta Hellingera jest przywołanie ruchu miłości, który z różnych powodów jest zatrzymany.


Efekty ustawienia mogą pojawić się od razu, ale zdarza się, że trzeba czasu. Efektem może być ustąpienie lub zmniejszenie objawów, pojawienie się miłości pomiędzy członkami rodziny, pogodzenie się z tym, co nieuniknione, uzyskanie spokoju wewnętrznego.


Uczestnictwo w warsztatach ustawień systemowych w roli obserwatora (reprezentanta) nawet wówczas, gdy nie posiadamy żadnych trudności i problemów stanowi niezwykłe źródło wzrostu i rozwoju wewnętrznego. Stający w miejsce obcej osoby reprezentant spotyka się z przeżyciami, których być może nigdy by nie doświadczył. Uczestnictwo w rolach innych ludzi dotyka na głębokim poziomie nieświadomości własnych niekiedy trudności, pozwala również na zrozumienie innych ludzi i ich losów, a przez to przyczynia się dalszego rozwoju osobistego.
Informacje organizacyjne:

Kiedy: 16-17.09
Koszt uczestnictwa jednego dnia : 699 zł
Koszt uczestnictwa w dwóch dniach. 999 zł
Gdzie: Kraków Swoszowice ul: Stepowa
czas trwania : 10:00 - 18:00
Kameralna grupa do 12 osób

Dodatkowe informacje i zapisy: 
lub mailowo justyna@patchworkowowariatkowo.pl oraz hello@harmoniasukcesu.pl

Dzisiaj płacisz 299 zł, a resztę uregulujesz po sesji w sobotę lub niedzielę. W cenie wliczony jest już obiad i przekąski.

Prowadzący
MAREK MATUSIEWICZ

certyfikowany terapeuta ustawień systemowych. Od 30 lat zajmujący się rozwojem osobistym, człowiek który wszystko wypróbował na sobie. Absolwent kierunku Nauki Społeczne na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Po latach pracy na stanowiskach menadżerskich w międzynarodowych korporacjach rozpoczął działalność na własny rachunek jako coach systemowy w organizacjach oraz Life Coach i Psychoterapeuta.  Jak mówi od momentu poznania ustawień rodzinnych jego życie prywatne zmieniło się całkowicie. Założył rodzinę, został mężem i jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci.TWORZ SWOJĄ RODZINĘ PATCHWORKOWĄ ŚWIADOMIE I ODBLOKUJ SIĘ NA NOWE

Zapisz się:
justyna@patchworkowowariatkowo.pl
lub
hello@harmoniasukcesu.pl

Ustawienia grupowe

Jako uczestnik sesji Hellingerowskich Ustawień, zapraszamy Cię do świata, gdzie masz możliwość aktywnego uczestniczenia jako reprezentant, bycia biernym obserwatorem, lub nawet bezpośredniego rozwiązania swoich osobistych problemów.

Wybór należy do Ciebie, a nasze indywidualne i empatyczne podejście jest dostosowane do Twoich potrzeb i poziomu komfortu. Wszystko zależy od Twojej decyzji i gotowości do podjęcia kolejnego kroku w kierunku pozytywnych zmian.

Nasze ustawienia są grupowe i różnią się intensywnością, co pozwala na stworzenie bezpiecznej i wspierającej atmosfery. W zależności od potrzeb i oczekiwań uczestników, ustawiamy grupę przez 8 godzin, z krótką przerwą na wspólny, serdeczny obiad i kilka chwil na kawę i relaks.

Czas spędzony razem umożliwia nie tylko pracę nad sobą, ale także nawiązanie ciepłych relacji z innymi uczestnikami. To nie tylko terapia, to także społeczność, gdzie każdy może znaleźć wsparcie i zrozumienie. Włącz się w ten proces pełen empatii i autentyczności, i odkryj, jak Hellingerowskie Ustawienia mogą Cię prowadzić na drodze osobistego rozwoju i samorealizacji.
JAK WYGLĄDAJĄ USTAWIENIA?


Przebieg ustawień grupowych wygląda następująco: Zwykle rozpoczynamy od krótkiej pogadanki na temat życia i rodziny. Następnie zapraszana jest osoba, która ma jakiś problem, któremu pragnie się przyjrzeć. Osoba prowadząca ustawienia ukierunkowuje kwestie problemu, bada, czy ten problem jest faktycznie tym, po co przyszła dana osoba, czy za problemem nie kryje się coś głębszego. Następnie wybiera ona spośród obecnych reprezentantów i prosi ich o odegranie ról bliskich, przyjaciół, rodzeństwa, matki, ojca, dziadka czy babci. Potem następuje pewnego rodzaju magia, która na końcu prowadzi do wytchnienia, spokoju, a czasem pożegnania, innym razem pojednania.JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO USTAWIEŃ


Zastanów się, co chciałbyś z nich wynieść. Czy jest jakiś konkretny problem, nad którym chciałbyś/abyś pracować? Otwórz się na proces, zastanów się nad swoją rolą, rozważ przemyślenia swojego życia, zastanów się czy są jakieś konkretne problemy lub pytania, które chciałbyś/abyś zgłębić.
CO JEST WLICZONE W CENĘ BILETU


W ramach opłaty za rezerwację, oferujemy Tobie możliwość uczestniczenia w grupowych ustawieniach systemowych, a także szansę na bycie uczestnikiem oraz reprezentantem naszego wydarzenia. Gwarantujemy pełne wsparcie i komfort podczas trwania spotkania. W ramach naszej oferty zapewniamy smaczną, dwudaniową obiadokolację oraz herbatę, kawę, dostępną w trakcie całego dnia. Dodatkowo, dla umilenia czasu przygotowaliśmy drobne przekąski i poczęstunki.CO WZIĄĆ ZE SOBĄ


Zalecamy przyniesienie ciepłych skarpet, łapci czy bamboszy, jakkolwiek je nazywacie 🙂 Ustawienia mogą być intensywne, więc sugerujemy także zabrać ze sobą ciepłą bluzę, którą można założyć w razie odczuwania chłodzenia.  Niektórzy uczestnicy decydują się na zabranie ze sobą kubków termicznych, aby w ciągu dnia mogli uzupełniać się kawą czy innymi ciepłymi napojami. Zapewniamy obiadokolację oraz drobne przekąski. Jeżeli jednak pragniesz podzielić się własnoręcznie przygotowanym ciastem lub innym daniem, będziemy niezmiernie zadowoleni, mogąc podzielić się tym ze wszystkimi uczestnikami.Takie akcenty są po prostu miłe.O CO CHODZI W USTAWIENIACH

Ustawienia wynikają z pracy z programami rodowymi osoby. Okazuje się, że wiele problemów, które napotykamy w życiu, pochodzi z naszych uwarunkowań rodzinnych i pokoleniowych schematów, które realizujemy. Podczas ustawień możemy dostrzec powiązania, blokady i dotąd nierozwiązane relacje w drzewie genealogicznym osoby, która prosi o ustawienie. W trakcie tego procesu ujawniają się napięcia, konflikty, traumy, blokady, wykluczeni członkowie rodziny oraz niekorzystne relacje w obrębie klanu. Zrozumienie tych mechanizmów często umożliwia nam rozwiązanie naszych konfliktów i problemów w znacznie głębszym kontekście.W CZYM MOGĄ POMÓC USTAWIENIAMiłość, ból, obfitość, pieniądze, choroba – tematyka Ustawienia może być bardzo zróżnicowana, nie ma właściwie ograniczeń w wyborze tematu. Niemniej jednak w trakcie ustawienia zazwyczaj wyłania się to, co jest najbardziej istotne w danym momencie i co zostało "włączone" przez intencję i energię uczestnika ustawienia.

Przykładowe kwestie mogą obejmować:

- trudności emocjonalne
- problemy w rodzinie
- relacje międzyludzkie
- kwestie zawodowe
- finanse
- sytuacje, które wydają się bez rozwiązania
- problemy zdrowotne
- uzależnienia i nałogi
- fobie i inne problemy psychiczne.KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z USTAWIEŃ

Każdy może skorzystać z ustawień, ponieważ wszyscy rodzą się w pewnym systemie rodzinnym, który warto zbadać. Na warsztatach, na których pracuje się w grupie, zdarza się, że przychodzą ludzie, którzy twierdzą, że nie mają nic do ustawienia i są tam z czystej ciekawości lub towarzyszą komuś innemu. Zwykle okazuje się, że takie osoby bardzo potrzebują tego rodzaju doświadczenia i często przechodzą głęboką przemianę.

Z drugiej strony, są ludzie, którzy odczuwają głęboki lęk przed ustawieniami. Niemniej jednak, w moim wieloletnim doświadczeniu, nie widziałem przypadku, aby praca z ustawieniami miała negatywny wpływ na kogoś.

Jedynym przeciwwskazaniem do pracy z ustawieniami jest bycie pod wpływem środków odurzających lub leków wpływających na świadomość.

Warto podkreślić, że jest to praca na poziomie energetycznym i duchowym i nie zastępuje diagnozy ani wizyty lekarskiej. W ustawieniach nie dokonujemy leczenia. Niemniej jednak, poprawa na poziomie fizycznym może nastąpić jako efekt uboczny pracy na poziomie duchowym i energetycznym.CO DAJE PRACA W USTAWIENIU

Ustawienia rodzinne zazwyczaj przynoszą większy spokój, zrozumienie, więcej miłości dla siebie i innych, oraz poczucie bycia na swoim miejscu, które odzwierciedla prawidłowy układ systemu rodzinnego. Często można zaobserwować odblokowanie i zrozumienie emocji, schematów działania i zachowań, zarówno własnych, jak i rodowych, a także zmniejszenie poziomu lęku. Uwalnianie rodowych tajemnic, traum i schematów powoduje wzrost poziomu energii, co często ma wpływ na różnych członków rodziny, nie tylko na osobę uczestniczącą w ustawieniu.


DLACZEGO POTRZEBA TAK MAŁO INFORMACJI W USTAWIENIU


Podstawowe informacje na temat rodziny są zwykle wystarczające. Takie dane jak liczba rodzeństwa, czy ktoś zmarł przedwcześnie, kto był poważnie chory, kto wcześniej był zaangażowany w ważny związek partnerski, czy który z członków rodziny doświadczył szczególnie trudnego losu, mogą pomóc nam zrozumieć dynamikę prowadzącą do uwikłań. Szczególnie pomocne są informacje dotyczące konkretnych zdarzeń, a nie opisy cech charakteru. Istnieje przysłowie, które mówi: "Nie można zobaczyć lasu z powodu drzew", co podkreśla potrzebę skupienia się na kluczowych informacjach.

Dla terapeutów prowadzących ustawienie lepiej jest otrzymywać mniej informacji, ponieważ nadmiar danych może osłabić ich zdolność postrzegania. Dobry terapeuta stosuje podejście fenomenologiczne i potrzebuje niewielu danych, aby skutecznie prowadzić ustawienie.ZAREZERWUJ MIEJSCE
JUSTYNA@PATCHWORKOWOWARIATKOWO.PL
DOŁĄCZ DO NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZNAJDZIESZ TAM WIELE PRZYDATNYCH FILMÓW I MATERIAŁÓW W RAMACH PROJEKTU
PATCHWORKOWO WARIATKOWO

Patchworkowo Wariatkowo w mediachPYTANIE NA ŚNIADANIE

ROZMOWA Z OKAZJI DNIA MACOCHY


Zapraszam do wysłuchania rozmowy ze mną dla PYTANIE NA ŚNIADANIEJustyna Szawłowska

PYTANIE NA ŚNIADANIE


Wywiad  Markiem Matusiewicz

Kobieta i Mężczyzna


Zapraszam do wysłuchania rozmowy ze mną dla Dzien Dobry TVNMarek Matusiewicz
Dzien Dobry TVN

Trudna rola macochy


Zapraszam do wysłuchania rozmowy ze mną dla Dzien Dobry TVNJustyna Szawłowska

DZIEŃ DOBRY TVN


© Copyright Patchworkowowariatkowo. Wszystkie prawa zastrzeżone

REGISTER YOUR SPOT NOW

Sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes nascetur ridiculus mus nulla vitae elit libero a pharetra augue. Fusce dapibus tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh ut fermentum massa justo sit amet risus. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit.

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close

Podaj dane do zamówienia

Wpisz poniżej imię i adres e-mail, a następnie kliknij przycisk, aby zamówić.

Klikając w przycisk, akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, oraz otrzymywanie informacji o produktach, promocjach i nadchodzących wydarzeniach.

Close

Podaj dane do zamówienia

Wpisz poniżej imię i adres e-mail, a następnie kliknij przycisk, aby zamówić.

Klikając w przycisk, akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, oraz otrzymywanie informacji o produktach, promocjach i nadchodzących wydarzeniach.

Close

Podaj dane do zamówienia

Wpisz poniżej imię i adres e-mail, a następnie kliknij przycisk, aby zamówić.

Klikając w przycisk, akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, oraz otrzymywanie informacji o produktach, promocjach i nadchodzących wydarzeniach.

Close
Verified by MonsterInsights
Page Created with OptimizePress