"Jak w 60 minut znaleźć odpowiedzi na wiele

problematycznych sytuacji pojawiających się w rodzinach patchworkowych"


ZADBAJ O SIEBIE I O WASZĄ PATCHWORKOWĄ RODZINKĘ

konsultacje patchworkowe

LIFE FAMILY PATCHWORK COACHING


Po co i dla kogo?

 1. Dla wszystkich ludzi "po przejściach" którzy się kochają, którzy chcą być razem – ale problemy dnia codziennego doprowadzają do licznych kłótni
 2. Dla tych którzy potrzebują pomocy "tu i teraz w życiu codziennym ", a nie ciągnących się latami terapii u psychologów (choć te też zalecam w tzw. międzyczasie)
 3. Dla ludzi którzy mają problem z asertywnością w stosunku do swoich byłych partnerów i nie chcą żyć w wiecznym konflikcie z nimi w którym wiemy kto cierpi najbardziej – nasze ukochane dzieci
 4. Dla ludzi którzy mają problem z nową rolą w którą weszli np. rolą ojczyma lub macochy.
 5. Dla wszystkich którzy nie potrafią ustalić granic dla waszej nowej rodziny patchworkowej (spanie z dzieckiem w nocy, zbyt częste kontakty z ex partnerem/partnerką, finanse/alimenty, budżet domowy, podział obowiązków domowych, czas wolny, czas wspólny, imprezy rodzinne , grafik spotkań z dziećmi, nagłe zmiany planów wywołane decyzjami ex partnerów)
 6. Dla wszyskich co myśleli , że dadzą radę z patchworkiem , ale mają ochotę spakować coraz częściej walizki i wypisać się z tego układu
 7. Dla ludzi którzy mimo dużej miłości zwyczajnie nie potrafią się komunikować bez nerwów i złości
 8. Dla ex partnerów którzy po rozstaniu walczą ze sobą , a kartą przetargową staje się dziecko

Pamiętajcie , że wszędzie byłam tam gdzie wy teraz jesteście.

Byłam zazdrosną macochą bez własnych dzieci , która obseRWOWAŁA alienację rodzicielską w wykonaniu ex mojego partnera.

byłam samotną matką z małym dzieckiem ZACZYNAJĄCĄ ŻYCIE OD NOWA .

tRWAŁAM LATAMI W KONFLIKCIE NA TLE ALIMENTÓW Z BYŁYM PARTNEREM.

teraz jestem DRUGI RAZ macochą , ale już w własnym dzieckiem dla którego mój obecny parter jest ojczymem – CZYLI ZNÓW NOWA KONFIGURACJA W PATCHWORKU.

JESTEM RÓWNIEŻ PAMIĘTAJCIE MEDIATOREM RODZINNYM , A ZATEM znam WIELE NARZĘDZI I posiada, UMIEJĘTNOŚCI ŁAGODZENIA KONFLIKTÓW I DOPROWADZANIA DO POROZUMIEŃ.

Wiem, że wam zależy. Wiem, że się kochacie. Wiem też, że to wszystko jest możliwe do osiągnięcia , ale koniecznie przy wsparciu z zewnątrz. Sami utykając w swoich czterech ścianach poza wykrzykiwaniem sobie wstrętnych słów w emocjach wiele niestety nie zdziałacie.

Jak to wygląda?


 1. Klikasz poniżej i wykupujesz sesje.
 2. Po dokonaniu transakcji wyświetli ci się kalendarz w którym wybierasz termin sesji który ci odpowiada.
 3. Na maila dostajesz potwierdzenie spotkania oraz link do zoom.
 4. Danego dnia o wybranej godzinie klikasz w link z telefonu lub komputera i łączymy się video ( lub jeśli wolisz bez) i odbywamy sesję.
 5. Sesję możesz odbyć sam lub z partnerem/partnerką lub byłym partnerem/ partnerką jeśli występuje miedzy wami konflikt na tle dzieci
 6. Sesję możesz wykupić też jako prezent dla partnera/partnerki. Napisz do mnie wtedy, a zwrotnie prześlę ci kupon upominkowy którym pokażesz partnerowi jak bardzo zależy ci na waszym związku.


*Jeśli nie odwołasz lub nie przełożysz sesji na 24h przed planowanym terminem niestety sesja przepada

**Jeśli nie zjawisz się na sesje max do 15 minut po terminie je rozpoczęcia niestety również sesja przepada


Co mi/nam to da ?


 1. Spokój i bezpieczeństwo w waszym związku , a to przełoży się w sukcesy w każdej innej dziedzinie życia.
 2. Poczucie, że zrobiłeś wszystko dla tego związku co można było zrobić by się nie rozpadł (przecież wiem że tego nie chcesz).
 3. Dostarczę ci masy prostych narzędzi które sprawią , że już od jutra wasza patchworkowa rodzina zacznie lepiej funkcjonować.
 4. Jeśli nie uda się namówić twojego partnera/partnerkę do sesji – nic nie szkodzi. Pamiętaj, że zmiana zachowania już jednej osoby w związku przerywa błędne koło niewłaściwych schematów w które zabrnęliście. Będziemy pracować razem ( Ja i Ty) , a to wpłynie pozytywnie na całą twoją rodzinę.
 5. Odzyskasz pogodę ducha, uśmiech na twarzy i znów zaczniesz żyć pełnią życia nie utykając co kilka dni w jakiejś kolejnej domowej awanturze z dziećmi lub z twoim partnerem. Przestaniesz się poświęcać i wreszcie zadbasz o swoje granice.
 6. Będziesz miał/ miała osobę (mowa tu o mnie) blisko ciebie która bardzo obiektywnie wysłucha twoich problemów i na bazie doświadczenia pomoże ci nie pogubić się w tym co należy zrobić i podpowie/zainspiruje jak można inaczej postąpić w danej sytuacji . Nikt z rodziny lub przyjaciół nie zrozumie cię tak jak ja, jeśli nie żył w rodzinie patchworkowej. Taka prawda.
 7. Możliwość zejścia ze ścieżki sądowej w sprawach o alimenty, kontakty z dzieckiem czy podział majątku jeśli z byłym partnerem/ ką tam zabrnęliście


 • Masz do wyboru elastyczne pakiety.


 • Pojedyncze, zestaw kilku rozmów lub rozmowy dla par.


 • Możesz przeczytać co zawiera każdy z pakietów, wybrać dla siebie odpowiedni, a następnie skorzystać.


 • Wystarczy, że klikniesz "Umów spotkanie", opłacisz sesję , a następnie wybierzesz termin dla siebie".


Coaching indywidualny
lub dla par

180 zł/h

 • spotkanie

on-line, indywidualne lub z partnerem

 • 60 minut
Pakiet 10 spotkań coachingowych
indywidualnych lub dla par

140 zł/h

OSZCZĘDZASZ 400 zł!

 • spotkania on-line
 • płatność jednorazowa
 • pakiet do wykorzystania przez 24 miesiące
 • koszt całkowity 1 400 zł za 10 sesji po 60 minut każda
Interwencja kryzysowa
( możliwoś sesji w weekend lub w późnych wieczornych godzinach)

250 zł/h

 • spotkania on-line z jedną stroną lub z parą
 • omówienie zainstniałej sytuacji kryzysowej
 • złagodzenie lub rozwiązanie problemu
 • rozmowa nawet w póznych godzinach wieczornych lub w weekend
 • po wykupieniu sesji jeśli naprawdę ma odbyc się w trybie pilnym zadzwon do mnie na 692 284 881 lub napisz jeśli system nie daje możliwości wyboru w kalendarzu najbliższego satysfakcjonującego cię terminu,

KUPUJĘ INTERWENCJĘ KRYZYSOWĄ, POTRZEBUJĘ PILNIE POROZMAWIAĆ

Porada prawna

350 zł/h

 • spotkania on-line z jedną stroną lub z parą
 • spotkanie prowadzi adwokat Maryla Mikołajewska oraz mediator i tórczyni Patchworkowo Wariatkowo Justyna Szawłowska. Aby umówic spotkanie napisz na justyna@patchworkowowariatkowo.pl

Nie czekaj ! Nie odkładaj na wieczne później! Masz jedno życie i właśnie ci ucieka!

Jeśli masz wątpliwości ZADZWOŃ DO MNIE. Wszystko ci wytłumaczę na spokojnie i będziesz mogła/ mógł podjąć decyzję czy mój coaching jest dla ciebie / dla was.

Pamiętaj !

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie i swój rozwój.

To są najlepiej wydane pieniądze. Zaufaj mi !

Najgorsze co można zrobić to zostać z tymi problemami samemu/samej.

Wiem coś o tym. Tworzę rodzinę patchworkową od 11 lat.


Life Patchwork Coaching

life Patchwork coaching skierowany jest do osób żyjących w rodzinach patchworkowych i nie radzą sobie z wyzwaniami życia w patchworku. Na początek chcę byś wiedział/wiedziała , że masz prawo do tego. To normalne! Nasze wieloosobowe rodziny to duże wyzwanie i żaden prawnik ani psycholog który tego nie doświadczył nie będzie umiał cię zrozumiec. Tu trzeba praktyki z "terenu" a ja taką posiadam. Jeśli zatem

chcesz podjąć istotne decyzje czy nowe wyzwania, porozmawiać o ważnych sprawach, rozwiać wątpliwości, poradzić sobie ze

stresem związanym z pasierbami czy ex partnerkami, otworzyć lub zamknąć ważny rozdział w życiu, zainicjować własny rozwój itp. Jeśli potrzebujesz wsparcia, stoisz przed wyzwaniem lub tylko masz wątpliwości – dzwon do mnie szybko i nie zostawaj z tym sam/sama.

O niektórych kwestiach łatwiej i lepiej jest rozmawiać z bezstronną osobą niż rozwiązywać trudne sytuacje w gronie rodziny czy przyjaciół.

Często w związku dochodzicie do ściany i "pakowanie walizek" wisi w powietrzu. Czasem rozstanie to jedyna opcja , ale warto mie pewnoś że zrobiło się wszystko by nie przekreśla waszej rodziny. Patchworkowej rodziny. Wyjątkowej rodziny – złożonej z ludzi po przejsciach, z ranami, z lekami którzy postanowili sobie zaufac i zakochali się w sobie.

zaufanie i pełna dyskrecja
sesje on- line lub stacjonarne
doświadczenie z dziedziny relacji partnerskich i rodzinnych i mediacji sądowych

© Wszelkie prawa zastrzeżone Patchworkowowariatkowo 2022 Polityka prywatności polityka cookies i regulamin

0

godzin szkolen i praktyk zawodowych

0

godzin życia w rodzinie patchworkowej

0

macocha dla / szt dzieci

0

mama/szt dzieci

Moja historia:

Pierwszy raz w związek patchworkowy weszłam w wieku 28 lat. On 13 lat starszy z dwójką dzieci – wielkie love. To właśnie w tym związku jako młoda dziewczyna bez własnych dzieci stawiałam pierwsze kroki w roli macochy. Wyposażona jedynie w duże chęci i wizję szczęśliwej rodziny wypłynęłam na głębokie wody życia w patchworku.


Niestety związek nie przetrwał. Po 7 latach bogatsza o doświadczenia, chorobę wrzodową i depresję wyszłam z domu z kilkoma walizkami i 4 letnim synem na rękach. Wróciłam do rodzinnego domu i przez kolejne 2 lata z kobiety samotnej stawałam się kobietą samodzielną. Kupiłam mieszkanie na kredyt i ogarnęłam nową rzeczywistość. W tamtym czasie bardzo pomogła mi rodzina, przyjaciele, rozmowy z wieloma kobietami które przeszły już ten etap w swoim życiu. Także wiedziałam, że przejście przez ten trudny czas jest możliwe. Miałam też własny biznes z postaci gazety i portalu dla pracowników korporacji Korpo Voice ( przy okazji serdecznie zapraszam na www.korpovoice.pl) także poweru dodawała mi bardzo moja strefa zawodowa bo kochałam i nadal kocham to co robię. Dalej było tradycyjnie 🙂


Tak to już chyba jest w życiu, że jak coś odpuszczasz, to tym samym robisz miejsce na nowe. I tak stało się tym razem u mnie. W chwili, gdy postanowiłam nie wiązać się już z nikim, poznałam miłość swojego życia. Pełna lęków i wątpliwości weszłam jednak w związek … okazało się, że znów z partnerem który miał już dzieci. Tym sposobem drugi raz wcieliłam się w rolę macochy która nauczona doświadczeniami myślała, że odrobiła już wszystkie lekcje z bycia macochą i życia w rodzinie patchworkowej. No i znów się pomyliłam. Okazało się bowiem , że w tym patchworku pojawiły się inne wyzwania i problemy. Bo i ja byłam inna. Nie miałam już 30 lat , a 40. Nie byłam już kobietą bez dzieci , ale miałam synka. Ze strony mojego partnera również było podobnie. Ciągnęliśmy na swoich barkach i j i on wielki bagaż doświadczeń , ale też lęków. Okazało się , że sielanka nie trwała zbyt długo , a w życie znów zaczęły wkraczać problemy. Wzięłam się w garść. Zauważyłam powtarzające się sytuacje w tym i poprzednim związku. Zaczęłam czytać, zgłębiać wiedzę, chodzić na terapię dla par. Wszystko po to, bo mieliśmy oboje świadomość jak zależy nam na tym związku.

I okazało się, że to zaczyna działać. Małymi kroczkami , jak krew z nosa, ale posuwaliśmy się do przodu. To wtedy dowiedziałam się , że średnio rodziny pachworkowe docierają sie od 5-7 lat. Pomyślałam jak silnymi ludźmi jesteśmy ja i mój partner i o tym – jak nie każdy taki jest. Pomyślałam jak wiele par nie dotrwa do tego 5 – 7 roku i rozstanie się wcześniej. W międzyczasie tych obserwacji i burzliwego docierania naszego związku zaszłam w ciążę, na świecie zaczęła się pandemia. Stres robił swoje, a nasz związek wiele razy był o krok od rozpadu.

Ale pracowaliśmy razem na sesjach, sami indywidualnie i przetrwaliśmy ten trudny czas. Urodziła nam się wspaniała córeczka i w tym momencie podjęłam decyzję o tym aby moje doświadczenia przełożyć na projekt Patworkowo Wariatkowo. Chłonęłam wiedzę z zakresu coachingu, psychologii, seksuologii , relacji międzyludzkich, komunikacji. Czytałam i wdrażałam u nas. Działało! Proste mechanizmy okazały się działac cuda. Pomyślałam , że tą wiedzą trzeba się podzielić z tymi którzy na czytanie i praktykowanie nie mają czasu lub siły. Idąc za ciosem zdobyłam również kwalifikacje i zostałam mediatorem sądowym ze specjalizacją spraw rodzinnych i majątkowych. Co jeszcze bardziej otworzyło mi oczy na trudy życia w patchworku innych ludzi. No i poszło… Urlop macierzyński tak ten 8 lat temu (kiedy podczas urlopu wymyśliłam Korpo Voice) wykorzystałam w pełni i odpaliłam Patchworkowo Wariatkowo. Cieszę się, że moje często bolesne doświadczenia sprawiają , że wiele rodzin patchworkowych ma szansę przejść przez etap docierania się szybciej niż 5-7 lat i nie w takich bólach jak robiliśmy to my. Moje szkolenia, sesje coachingowe i mediacje nie sprawią, że ominą cię te wszystkie sytuacje (bo je musisz przerobić samodzielnie) ale sprawią , że będziesz świadom tego co się dzieje i jak można się w danej sytuacji zachować. Nie będziesz zaskoczony! Będziesz przygotowany.

Zapraszam,

Justyna Szawłowska,

Pewna siebie , samodzielna kobieta100%
Matka100%
Konkubina100%
Macocha100%
Mediator sądowy100%
Rozwódka100%
Verified by MonsterInsights